Malmö Orienteringsklubb
Samarbetspartners: Ullmax
Svenska Spel

Malmö OK

Cederströmsgatan 6
212 39 Malmö
(Bulltofta Rekreationsområde)
tisdag 18-20
E-post: info@mok.nu
E-post webmaster: tommy.garting@hotmail.se
Plusgiro: 63 44 50 - 1
Facebook
Ni hittar oss här:
(klicka för en större kartbild)
Karta


Funktionsansvariga Malmö OK

Här hittar du namn och kontaktuppgifter för klubbens olika funktioner.
Byt ut "-snabela-" mot "@" i mailadresserna.

<
Styrelse
Ordförande Magnus Jonasson magnus.jonasson-snabela-mok.nu
V. ordförande Håkan Grubb hakan.grubb-snabela-gmail.com
Kassör Kaare Hansson kaare.hansson-snabela-gmail.com
Sekreterare Evelina Ekelund evelinaekelund-snabela-hotmail.com
Ledamot Henrik Lindblom henrik.lindblom-snabela-me.com
Wiviann Ottosson van_is_the_best-snabela-hotmail.com
Suppleant Jonathan Gunnarsson jonathan.gunnarsson-snabela-mail.com
Karl Utterback karl.utterback-snabela-gmail.com
E-postlista
styrelsen
  styrelse-snabela-mok.nu
Styrelsen 2016
Träningar
Klubbläger Staffan Ahltin ahltin-snabela-gmail.com
Lotta Magnusson lotta_ma-snabela-yahoo.com
Anders Levinsson anders.levinsson-snabela-med.lu.se
Ingela Levinsson ingela-snabela-ingelalevinsson.se
Tisdagsträning Kaare Hansson kaare.hansson-snabela-gmail.com
Benjamin Wiebke benjaminviebke-snabela-msn.com
Moltas Wiebke moltasviebke-snabela-msn.com
Månadens bana kontakt/
samordnare
Bo Paxby bo.paxby-snabela-gmail.com
Natträning Håkan Grubb hakan.grubb-snabela-gmail.com
Teknikträning Jonathan Gunnarsson jonathan.gunnarsson-snabela-mail.com
Torsdagsträning Jonathan Gunnarsson jonathan.gunnarsson-snabela-mail.com
Naturpasset Arne Gustafsson arnegus-snabela-telia.com
Klubbmästerskap Ivan Persson ivan.lena-snabela-telia.com

Nybörjarkommitté
Lotta Magnusson lotta_ma-snabela-yahoo.com
Sara Bengtsson saraemeliebengtsson-snabela-gmail.com
Britt Bülow britt.bulow-snabela-spray.se
Linus Malmsten linusmalmsten-snabela-hotmail.com

Ungdomskommitté
Jenny Lindblom jenny.lindblom-snabela-icloud.com
Föräldrar Ingela Levinsson
Staffan Ahltin
Sara Palminger
Maria Cedervist
Lotta Magnusson

IT-hjälp Eventor
Bertil Kollén bertil.kollen-snabela-spray.se
Håkan Brost hakan.brost-snabela-comhem.se

Uttagningskommitté
Ungdomslag ungdomskommittén  
Vuxenlag styrelsen  


Stugkommitté
Krister Lindeberg krister.lindeberg-snabela-telia.com
Gert Olsson gertolsson-snabela-outlook.com
Kaare Hansson kaare.hansson-snabela-gmail.com
Rickard Streijffert streijffert.r-snabela-telia.com

Medlemsregister
Carolina Landin landin.carolina-snabela-gmail.com



Skolkontakt
Britt Bülow britt.bulow-snabela-spray.se

Kartförsäljning
Britt Bülow britt.bulow-snabela-spray.se

Markägarkontakt
Håkan Nilsson haakan-snabela-sollidensbil.se

Kartkommitté
Magnus Jonasson magnus.jonasson-snabela-mok.nu
Paul Schannong paulschannong-snabela-gmail.com
Jan Jönsson janjonsson1950-snabela-gmail.com
Håkan Grubb hakan.grubb-snabela-gmail.com
Bo Paxby bo.paxby-snabela-gmail.com

Pre-O
Ivan Persson ivan.lena-snabela-telia.com

Hemsida
Tommy Garting tommy.garting-snabela-hotmail.se

Marknadsföring och utbildning
vakant  

Sportident/tävlingsdata
SI-enheter Kristina Landgren kristina-snabela-sollidensbil.se
OLA
tävlings-
program
Karl Utterback karl.utterback-snabela-gmail.com
Björn Norrliden bjorn.norrliden-snabela-gmail.com
OE 2010 Klubbtävlingsprogram Kristina Landgren kristina-snabela-sollidensbil.se

Klädförsäljning
Klädförsäljning Lisbeth Lindeberg lisbeth_lindeberg-snabela-telia.com
Håkan Brost hakan.brost-snabela-comhem.se
Gert Olsson gertolsson-snabela-outlook.com

Parktävlingarna
Håkan Grubb hakan.grubb-snabela-gmail.com
Moltas Wiebke moltasviebke-snabela-msn.com

MOKs vänner
Kerstin Nilsson kerstinnilsson05-snabela-hotmail.com
Birgitta Håkansson matsbittehakansson@gmail.com
Mats Håkansson matsbittehakansson@gmail.com
Therese Haväng t_haveng-snabela-hotmail.com

Mountainbikeorientering
Karl Utterback karl.utterback-snabela-gmail.com

Klubbtält och flagga till tävlingar
Håkan Nilsson haakan-snabela-sollidensbil.se