Malmö Orienteringsklubb
Samarbetspartners: Ullmax
Svenska Spel

Malmö OK

Cederströmsgatan 6
212 39 Malmö
(Bulltofta Rekreationsområde)
tisdag 18-20
E-post: info@mok.nu
E-post hemsidesansvarig: fredrik.kryh.oberg@gmail.com
Plusgiro: 63 44 50 - 1
Facebook
Ni hittar oss här:
(klicka för en större kartbild)
Karta


Funktionsansvariga Malmö OK

Här hittar du namn och kontaktuppgifter för klubbens olika funktioner.
Byt ut "-snabela-" mot "@" i mailadresserna.

Styrelse
Ordförande Magnus Jonasson magnus.jonasson-snabela-mok.nu
V. ordförande Håkan Grubb hakan.grubb-snabela-gmail.com
Kassör Kaare Hansson kaare.hansson-snabela-gmail.com
Sekreterare Evelina Ekelund evelinaekelund-snabela-hotmail.com
Ledamot Kaare Hansson kaare.hansson-snabela-gmail.com
Evelina Ekelund evelinaekelund-snabela-hotmail.com
Jonathan Gunnarsson jonathan.gunnarsson-snabela-mail.com
Suppleant Roland Dahlman dahlmanr-snabela-gmail.com
Emanuel Strid ems-snabela-avn.dk
E-postlista
styrelsen
  styrelse-snabela-list.mok.nu
Styrelsen 2016
Valberedning
Berit Schannong beritschannong-snabela-gmail.com
Benjamin Viebke benjaminviebke-snabela-msn.com
Vakant

Revisorer
Ledamot Paul Schannong paulschannong-snabela-gmail.com
Lars-Göran Nilsson lgnmoose-snabela-telia.com
Suppleant Anders Åkesson aak.no1-snabela-telia.com

Träningar
Klubbläger Staffan Ahltin ahltin-snabela-gmail.com
Lotta Magnusson lotta_ma-snabela-yahoo.com
Ida de Almeida  
Tisdagsträning Åsa Axén asa.l.axen-snabela-gmail.com
Benjamin Viebke benjaminviebke-snabela-msn.com
Jan Wahlström janwa-snabela-bahnhof.se
Månadens bana Bo Paxby bo.paxby-snabela-gmail.com
Teknikträning Dan Jensen dan-snabela-byggfabriken.com
Oskar Jensen oskar.jensen-snabela-gmail.com
Jan Wahlström janwa-snabela-bahnhof.se
Torsdagsträning Jonathan Gunnarsson jonathan.gunnarsson-snabela-mail.com
Naturpasset Arne Gustafsson arnegus38-snabela-gmail.com
Klubbmästerskap Fredrik Nilsson
Ted Gustavsson superted.gustavsson-snabela-gmail.com

Nybörjarkommitté
Lotta Magnusson lotta_ma-snabela-yahoo.com
Sara Bengtsson saraemeliebengtsson-snabela-gmail.com

Ungdoms- och juniorkommitté
Jenny Lindblom jenny.lindblom-snabela-icloud.com
Lotta Magnusson lotta_ma-snabela-yahoo.com
Staffan Ahltin ahltin-snabela-gmail.com
Ida de Almeida
Maria Cederqvist

Uttagningskommitté
Ungdomslag ungdomskommittén  
Vuxenlag styrelsen  


Stugkommitté
Kaare Hansson kaare.hansson-snabela-gmail.com
Krister Lindeberg k.lindeberg44-snabela-gmail.com
Rickard Streijffert streijffert.r-snabela-telia.com

Matrikel och IdrottOnline-register
Carolina Landin landin.carolina-snabela-gmail.com

Skolkontakt
Britt Bülow britt.bulow-snabela-gmail.com

Kartförsäljning
Britt Bülow britt.bulow-snabela-gmail.com

Markägarkontakt
Håkan Nilsson haakan-snabela-sollidensbil.se

Kartkommitté
Magnus Jonasson magnus.jonasson-snabela-mok.nu
Paul Schannong paulschannong-snabela-gmail.com
Jan Jönsson janjonsson1950-snabela-gmail.com
Håkan Grubb hakan.grubb-snabela-gmail.com

PreO
Vakant

Mountainbikeorientering
Vakant

Hemsida
Fredrik Kryh Öberg fredrik.kryh.oberg-snabela-gmail.com

Sportident
Kristina Landgren landgren-nilsson-snabela-hotmail.com

Tävlingsdata
OLA Stein Östby steinostby-snabela-hotmail.com
OE 2010 Kristina Landgren landgren-nilsson-snabela-hotmail.com

Kläder
Lena Magnusson lena.magnusson-snabela-mok.nu

Layouthjälp
Lennart Nilsson lengunnilsson-snabela-gmail.com

Bidragsansökan
Jenny Lindblom jenny.lindblom-snabela-icloud.com
Magnus Jonasson magnus.jonasson-snabela-mok.nu

Malmö Parkorientering
Henrik Lindblom henrik.lindblom-snabela-me.com
Emanuel Strid ems-snabela-avn.dk

Bokskogsnatta
Staffan Ahltin ahltin-snabela-gmail.com
Lars Johansson lars.johansson-snabela-vomb.se

Skinkloppet
Jan Jönsson jan.jonsson-snabela-mok.nu
Peter Ekström p.ekstrom5-snabela-gmail.com

Triangelmatchen
Britt Bülow britt.bulow-snabela-gmail.com
Bo Bülow

Vintercupen
Arne Gustafsson arnegus38-snabela-gmail.com

Lilla 5-dagars
Håkan Nilsson haakan-snabela-sollidensbil.se

MOKs vänner
Birgitta Håkansson matsbittehakansson-snabela-gmail.com
Mats Håkansson matsbittehakansson-snabela-gmail.com
Anders Åkesson aak.no1-snabela-telia.com