Malmö Orienteringsklubb
Samarbetspartners: Ullmax
Svenska Spel

Malmö OK

Cederströmsgatan 6
212 39 Malmö
(Bulltofta Rekreationsområde)
tisdag 18-20
E-post: info@mok.nu
E-post webmaster: tommy.garting@hotmail.se
Plusgiro: 63 44 50 - 1
Facebook
Ni hittar oss här:
(klicka för en större kartbild)
Karta


Funktionsansvariga Malmö OK

Här hittar du namn och kontaktuppgifter för klubbens olika funktioner.
Byt ut "-snabela-" mot "@" i mailadresserna.

Styrelse
Ordförande Magnus Jonasson magnus.jonasson-snabela-mok.nu
V. ordförande Håkan Grubb hakan.grubb-snabela-gmail.com
Kassör Kaare Hansson kaare.hansson-snabela-gmail.com
Sekreterare Evelina Ekelund evelinaekelund-snabela-hotmail.com
Ledamot Jenny Lindblom jenny.lindblom-snabela-icloud.com
Wiviann Ottosson van_is_the_best-snabela-hotmail.com
Suppleant Jonathan Gunnarsson jonathan.gunnarsson-snabela-mail.com
Karl Utterback karl.utterback-snabela-gmail.com
E-postlista
styrelsen
  styrelse-snabela-list.mok.nu
Styrelsen 2016
Träningar
Klubbläger Staffan Ahltin ahltin-snabela-gmail.com
Lotta Magnusson lotta_ma-snabela-yahoo.com
Ida de Almeida  
Tisdagsträning Benjamin Viebke benjaminviebke-snabela-msn.com
Kaare Hansson kaare.hansson-snabela-gmail.com
Månadens bana Bo Paxby bo.paxby-snabela-gmail.com
Teknikträning Jonathan Gunnarsson jonathan.gunnarsson-snabela-mail.com
Torsdagsträning Jonathan Gunnarsson jonathan.gunnarsson-snabela-mail.com
Naturpasset Arne Gustafsson arnegus-snabela-telia.com
Klubbmästerskap Ted Gustavsson superted.gustavsson-snabela-gmail.com

Nybörjarkommitté
Lotta Magnusson lotta_ma-snabela-yahoo.com
Sara Bengtsson saraemeliebengtsson-snabela-gmail.com
Britt Bülow britt.bulow-snabela-gmail.com

Ungdomskommitté
Jenny Lindblom jenny.lindblom-snabela-icloud.com
Lotta Magnusson lotta_ma-snabela-yahoo.com
Staffan Ahltin ahltin-snabela-gmail.com

Uttagningskommitté
Ungdomslag ungdomskommittén  
Vuxenlag styrelsen  


Stugkommitté
Kaare Hansson kaare.hansson-snabela-gmail.com
Krister Lindeberg k.lindeberg44-snabela-gmail.com
Gert Olsson gertolsson-snabela-outlook.com
Rickard Streijffert streijffert.r-snabela-telia.com

Medlemsregister
Carolina Landin landin.carolina-snabela-gmail.com

Skolkontakt
Britt Bülow britt.bulow-snabela-gmail.com

Kartförsäljning
Britt Bülow britt.bulow-snabela-gmail.com

Markägarkontakt
Håkan Nilsson haakan-snabela-sollidensbil.se

Kartkommitté
Magnus Jonasson magnus.jonasson-snabela-mok.nu
Paul Schannong paulschannong-snabela-gmail.com
Jan Jönsson janjonsson1950-snabela-gmail.com
Håkan Grubb hakan.grubb-snabela-gmail.com

PreO
Ivan Persson ivan.lena-snabela-blentarp.nu

Mountainbikeorientering
Karl Utterback karl.utterback-snabela-gmail.com

Hemsida
Vakant Vakant

Marknadsföring och utbildning
vakant  

Sportident/tävlingsdata
SI-enheter Kristina Landgren landgren-nilsson-snabela-hotmail.com
OLA Stein Östby steinostby-snabela-hotmail.com
OE 2010 Kristina Landgren landgren-nilsson-snabela-hotmail.com

Klädförsäljning
Lena Magnusson lena.magnusson-snabela-mok.nu

Parktävlingarna
Henrik Lindblom henrik.lindblom-snabela-me.com
Emanuel Strid ems-snabela-avn.dk

MOKs vänner
Kerstin Nilsson kerstinnilsson05-snabela-hotmail.com
Birgitta Håkansson matsbittehakansson-snabela-gmail.com
Mats Håkansson matsbittehakansson-snabela-gmail.com
Therese Haväng t_haveng-snabela-hotmail.com